ورزش کمپ و سفر

آشنایی با ابزارهای کاربردی در سفر و طبیعت گردی

اگر میخواهید از طبیعت گردی و سفر کردن لذت کافی ببرید باید لوازم ضروری مهم را در کنار خود داشته باشید و از بردن لوازم غیر ضروری و سنگین در هنگام سفر اجتناب کنید، اگر لوازم سفر خود را به درستی انتخاب کنید حتما از سفر کردن لذت کافی خواهید برد.

در ادامه مجله دیجتال فن گروهی از ضروری ترین وسایل که باید در هنگام سفر با خود همراه داشته باشید را به شما معرفی خواهیم کرد.

 جعبه‌ی کمک‌های اولیه

این جعبه باید شامل برخی مواد شیمیایی همچون محلول ضدعفونی کننده و برخی داروها و وسایلی چون گاز استریل و باند و غیره باشد. پس در هنگام سفر حتما یک جعبه کمک های اولیه مناسب با تعداد افراد و نوع سفر خود به همراه داشته تا در موارد ضروری بتوانید از آن استفاده کنید.

 محافظت‌کننده‌ها در برابر نور‌خورشید

عینک آفتابی: از جمله موارد ضروری در سفرهای طبیعت‌گردی به همراه داشتن عینک آفتابی است که امروزه تنوع بسیاری دارند و شما باید براساس نوع سفرهایتان عینک مناسب را انتخاب کنید.

کرم ضدآفتاب: در انتخاب کرم‌های ضدآفتاب، متخصصین توصیه می‌کنند به دو مورد توجه کنید. اول قدرت حفاظت در برابر نور خورشید بایستی حداقل ۱۵ SPF باشد و دوم اشعه‌های UVA‌ و UVB را پوشش دهد. و به یاد داشته باشید هر چند ساعت یک بار باید کرم خود را تمدید کنید. براساس زمان سفر و لباسی که به تن دارید، در صورت نیاز به دست‌ها و گردن‌تان هم کرم بزنید.

آتش و روشنایی

در سفرهای طبیعت گردی باید کبریت های ضد آب و فندک به همراه داشته باشید. همچنین وسایلی برای آتش درست کردن نیز برایتان لازم است. وسایلی مانند ژل آتش‌زنه، پارچه های الکلی و وسایلی از این قبیل برای روشن کردن سریع آتش به دردتان می خورد. همچنین یک هدلمپ (چراغی که به سرتان وصل می شود و دارای درجه بندی نور است) و یا چراغ قوه در مسیر لازم هستند؛ مخصوصا اگر طبیعت گردی‌تان در شب نیز ادامه دارد.

 محافظت در برابر سرما (به همراه داشتن لباس اضافه)

در سفرهای طبیعت‌گردی همواره ممکن است با تغییرات ناگهانی هوا مواجه شوید، پس بهتر است بنا به فصلی که در آن سفر می کنید، لباس اضافی از کلاه و ژاکت گرفته تا جوراب اضافی به همراه داشته باشید.

نقشه و مسیریاب

این وسایل به شما برای پیدا کردن مسیرتان کمک می کند. حتی ساده ترین قطب نما هم می تواند جزو وسایل ضروری برای طبیعت گردی باشد که به دردتان می خورد. توجه داشته که احتملا  جی پی اس  و اینترنت موبایل شما در این نقاط کار نخواهد کرد و اگر به دامن طبیعت و مناطق نا آشنا سفر میکنید. حتما یک نقشه و دستگاه مسیر یاب به همراه خود داشته باشید.

لوازم بقا در طبیعت

کیسه زباله سنگین برای حفاظت از باران های اضطراری، سرپناه و وسایل و لباس‌های گرمایش، و یک سوت برای درخواست کمک، از لوازم بقا در طبیعت هستند که به دردتان می خورد.

آب و غذای کافی

به همراه داشتن یک بطری آب و یک مخزن تاشو برای آب همواره توصیه می‌شود. شما باید برخی از تجهیزات تصفیه آب همچون فیلترها یا قرص‌های تصفیه ‌آب هم برای مواقع ضروری همراه داشته باشید. سعی کنید قبل از سفر، مسیر خود را از نظر محل‌های دسترسی به آب آشامیدنی به خوبی بررسی نمایید.

برای غذا همواره اندکی بیش از تعداد روز‌های سفر خود برنامه‌ریزی کنید. حتی بهتر است برای شرایط ضروری مواد غذایی مانند گوشت خشک‌شده و دودی‌شده، آجیل، میوه‌خشک و مواد انرژی‌زا همراه‌تان باشد.

چاقو و ابزارهای ضروری

یک چاقوی خوب یا ابزارهای چند کاره در سفر برایتان کمک خواهد بود.داشتن ابزاری برای تعمیر خرابی‌های احتمالی همیشه به درد می‌خورد، فرض کنید چادرتان مشکل کوچکی پیدا کند یا یکی از وسایل‌تان نیاز به تعمیر کوچکی داشته باشد. به همراه داشتن جعبه ابزار کوچکی برای راه انداختن کارها ضروری است.

سرپناه ضروری

همراه خود یک چادر مسافرتی مناسب ، کیسه خواب ، زیر انداز  و سایر مواردی که بتوانید در موارد ضروری در آنها پناه بگیرید و از گزند حشرات و سایر حیوان ها در امان بمانید داشته باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن